Liečiť alebo vyzdravieť? O voľbe ľudstva a farmaceutickom priemysle

Autor: Lucia Kederová | 30.11.2013 o 23:18 | (upravené 2.12.2013 o 13:36) Karma článku: 3,22 | Prečítané:  134x

Súčasná doba nám okrem veľkého rozvoja vedy a techniky priniesla aj nové choroby a ochorenia. Veľa ľudí sa obzerá do minulosti a bedáka, že vtedy za oných čias sa mali ľudia lepšie a boli zdravší.

Súčasná doba nám okrem veľkého rozvoja vedy a techniky priniesla aj nové choroby a ochorenia. Veľa ľudí sa obzerá do minulosti a bedáka, že vtedy za oných čias sa mali ľudia lepšie a boli zdravší. Neplatí to len o zdravotnom stave, ale aj o systéme a fungovaní spoločnosti.Stále sa sťažujeme a keď nás nikto nepočúva, vstupujeme do stavov beznádeje a depresie. Málo z nás sa rozhodlo počúvať vnútorného liečiteľa a ešte menej veriť mu. Len tomu, čomu sme sa my rozhodli veriť, nás môže vyliečiť.
Pokiaľ my sami neurobíme zmenu, budeme sa stále len liečiť.

Akosi sa množia knihy, prednášky, relácie o tom, že lieky, ako také, celkový farmaceutický priemysel nie je v súlade s kostolným poriadkom. A človek, ako tvor zvedavý , začal bádať. .......Čo je liekom na zdravie? Ako žiť zdravo? Vôbec sa nečudujem, že v dnešnej dobe, kedy zdravý človek je zriedkavosťou, ľudí tento problém, fenomén, zaujíma. V prvom rade treba poznamenať, že liek na zdravie existuje. Avšak nie v tej, podobe chemickej. Rôzne klišé typu pozitívne myslenie alebo veselá myseľ- pol zdravia, zdravá strava, pohyb, predchádzajú ochoreniam a javia sa ako účinkujúce. Farmaceutický priemysel je obrovským biznisom. Lieky sú obrovským biznisom.

Na ľudstvo je v súčasnej dobe obrovský tlak, zo všadiaľ sa na nás valí nespočetné množstvo informácií a my máme pomedzi ne nájsť tie správne. K dispozícií máme hromadu liekov. Bolesť hlavy, nádcha? Pomôže mi predsa tabletka.  Nezabudnime spomenúť, koľkokrát užívame silné antibotika, aj keď ich vôbec nepotrebujeme. Myslíte si, že takto je to v poriadku?  Hybnou silou tohto priemyslu sú aj reklamy v televízii, televízia celkovo, lepšie marketing farmafiriem. Neustále nás oboznamujú s ich skvelými účinkami, v reklamách účinkujú zdraví, krásni, maldí ľudia.  Ľudí láka stiahnuť po takomto výrobku, nečudo. Veď, keď to je predsa schválené, musí to fungovať, musí to byť bezpepčné.

Dočítala som sa o štyroch úrovniach liečiteľských systémov. Fyzická, emocionálna, mentálna a duchovná. Myslím si, že len zjednotením môžme dosiahnuť absolútne vyliečenie.

Preto, ak to nie je nutnosťou, pre prospešnejší a lepší život je, podľa môjho názoru, potrebné obmedziť, resp. vymedziť ich zo svojho života.Myslím si, že ľudia trpia a umierajú, pretože lekárska profesia pripustila, aby záujmy farmaceutického priemyslu mali prednosť pred záujmami pacientov. Pacienti aj lekári potrebujú kvalitné vedecké dôkazy, aby sa mohli správne rozhodnúť – ide predsa o zdravie. Farmaceutické firmy však robia skreslené výskumy svojich liekov, prekrucujú a zveličujú výsledky, používajú cielene vybrané skupiny pacientov... všetko podľa svojich potrieb.

Nie všetky teórie hovoriace ako nás farmaceutické firmy pomocou liekov menia zo zdravých na chorých, sú pravdivé. Je však určite dobré mať voči liekom väčší rešpekt. Pristupovať k nim obozretne.

Pretože, ako človek žije, tak ochorie, tak je zdravý.

Príroda > farmaceutický priemysel. Kedy sa ľudia konečne naučia žiť v súlade s prírodou...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?